Mielno

123456789101112

Patrząc na mapę Pomorza Zachodniego, widzimy linię brzegową, wzdłuż której rozsiane są małe punkciki. Każdy z nich to pełen atrakcji kurort nad Morzem Bałtyckim. Na ich tle zdecydowanie wyróżnia się Mielno. Turyści przyjeżdżają tu ze względu na czystą wodę oraz zadbane, piaszczyste plaże. Dodajmy do tego nadmorskie jezioro Jamno i otrzymamy specyficzny, charakterystyczny dla Mielna, mikroklimat.

Nie brakuje tu dyskotek, pubów, kawiarni oraz licznych punktów gastronomicznych. Zostało nazwane imprezową stolicą Pomorza. Jednak to nie klubowe zaplecze jest największą atrakcją Mielna.

Obowiązkowa atrakcja Mielna – spacer plażą.

Spacer wzdłuż brzegu to punkt, bez którego wczasy nad Bałtykiem nie mają racji bytu. Na przechadzkę warto wybrać się popołudniu, wtedy to plażowicze leniwie zaczynają składać parawany i parasole.

Spacer po mieleńskiej promenadzie najlepiej rozpocząć przy ulicy Kościuszki, zaraz przy głównym wejściu na plażę. Tam na wczasowiczów czeka...mors, a ten nie stoi w Mielnie przypadkowo. W miasteczku od 2004 roku organizowane są Międzynarodowe Zloty Morsów.

Bałtyk nie ma sobie równych i z tym nikt nie ma zamiaru dyskutować. Będąc w Mielnie, warto jednak docenić także młodszego i znacznie mniejszego kuzyna Morza Bałtyckiego. Mowa o jeziorze Jamno, które rozciąga wzdłuż granic miasteczka.Hyde Park Mielno, bo tak brzmi jego pełna nazwa, mieści się przy ulicy Kościuszki, tuż obok głównego deptaku w mieście. W sezonie wakacyjnym, zazwyczaj począwszy od 6 lipca do końca sierpnia, występują tam liczni artyści uliczni i grajkowie.dwa poniemieckie bunkry – pozostałości z czasów II wojny światowej. Do tej pory nie ustalono, jaką funkcję pełniły fortyfikacje. Coraz częściej przypisuje im się jednak funkcje prochowni.


Leśna Pętla Przygód i Tajemnic


Promenada w Mielnie


Piernikowy dom do góry nogami


Pomnik Morsa


Latarnia w Gąskach


Ogrody Hortulus Dobrzyce